latviešu

Kā ziņots, Armēnijas bruņoto spēku Ģenerālštābs ceturtdien pieprasījis valdības un premjera atkāpšanos. Arī opozīcija aicinājusi Pašinjanu atkāpties, lai izvairītos no asins izliešanas vai pat pilsoņkara. Prezidents Armens Sakisjans paziņojis, ka viņš sper steidzamus soļus, lai atrisinātu krīzi, un aicinājis visas iesaistītās puses "izrādīt savaldību un veselo saprātu". Spiediens pret Pašinjanu pieaudzis kopš sakāves karā ar Azerbaidžānu par strīdus teritorijām ap Kalnu Karabahu, taču viņš līdz šim ignorējis atkārtotās prasības atkāpties. Līdz šim ģenerālštābs visumā izrādīja viņam atbalstu, taču, reaģējot uz ģenerālštāba priekšnieka vietnieka Tigrana Hačatrjana atbrīvošanu no amata, tagad arī armija pieslējusies prasībām premjeram atstāt amatu. Kā teiks armijas paziņojumā, Hačatrjans atlaists "pēc netālredzīgiem un nepamatotiem iemesliem, neņemot vērā Armēnijas nacionālās un valstiskās intereses, balstoties tikai uz personīgām un ambiciozām jūtām". Kā norāda armijas vadība, Pašinjans un valdība vairs "nav spējīgi pieņemt adekvātus lēmumus krīzes un armēņu tautai liktenīgā situācijā". Premjers uz to reaģējis, apsūdzot augstākos armijas komandierus apvērsuma mēģinājumā un atcēlis no amata ģenerālštāba priekšnieku Oniku Gasparjanu. Tūkstošiem valdības vadītāja atbalstītāju pievienojās viņam gājienā caur Erevānas centru, skandējot: "Nikols premjerministrs". Caur megafonu uzrunājot savus atbalstītājus, premjers aicināja saglabāt mieru, kamēr valdības ēkas ielenkusi policija. "Situācija ir saspringta, taču mums jābūt vienisprātis, ka sadursmes nedrīkst notikt," uzsvēra Pašinjans, kuru gājiena laikā līdz ar ministriem pavadīja arī sieva un meitas. Viņš norādīja, ka situācija valstī tiekot kontrolēta un ka armijas prasības esot "emocionāla reakcija" uz Hčatrjana atcelšanu no amata. Hačatrjans iepriekš bija izsmējis Pašinjana izteikumus, ka kara laikā ar Azerbaidžānu Krievijas piegādātās raķetes "Iskander" nav spējušas trāpīt mērķī. Tikmēr opozīcija aicinājusi Pašinjanu piekāpties armijas prasībām. "Mēs aicinām Nikolu Pašinjanu nevest valsti pretī pilsoņkaram un izvairīties no asins izliešanas. Pašinjanam ir pēdējā iespēja izvairīties no nemieriem," teikts paziņojumā, kuru izplatījusi lielākā opozīcijas partija "Plaukstošā Armēnija". "Plaukstošā Armēnija" kopā ar otru opozīcijas partiju "Apgaismotā Armēnija" pieprasījušas sasaukt parlamenta ārkārtas sēdi. Arī bijušais prezidents Roberts Kočarjans izteicies, ka Pašinjanam vajadzētu atkāpties. "Varai, kas zaudējusi karā un atdevusi mūsu zemes, ir jāaiziet," ceturtdien norādījis Kočarjans, kas prezidenta amatā atradās no 1998. līdz 2008.gadam.

igauņu

Kuuldavasti nõudis Armeenia relvajõudude peastaap neljapäeval valitsuse ja peaministri tagasiastumist. Samuti on opositsioon kutsunud Pašinjani tagasi astuma, et vältida verevalamist või isegi kodusõda. President Armen Sakisyan teatas, et astub kriisi lahendamiseks kiireloomulisi samme ja on kutsunud kõiki osapooli üles "näitama vaoshoitust ja tervet mõistust". Rõhk Pašinjani vastu on suurenenud pärast kaotust Aserbaidžaanis Mägi-Karabahhi ümbruses vaieldavate alade üle, kuid ta on seni ignoreerinud korduvaid tagasiastumisnõudeid. Seni on peastaap teda üldiselt toetanud, kuid vastusena staabiülema asetäitja Tigran Hatchatryani vallandamisele on armee nüüd liitunud peaministri nõudmistega tagasi astuda. Armee avalduse kohaselt vallandati Hachatrian "lühinägelikel ja ebamõistlikel põhjustel, arvestamata Armeenia riiklikke ja riiklikke huve, tuginedes üksnes isiklikele ja ambitsioonikatele tunnetele".Armee juhtkonna sõnul ei ole Pašinjan ja valitsus enam "võimelised kriisiolukorras ja Armeenia rahvale saatuslikus olukorras langetama adekvaatseid otsuseid". Peaminister on sellele vastanud, süüdistades kõrgemaid armeeülemaid riigipöördekatses ja vabastades staabiülema Onik Gasparyani. Tuhanded peaministri toetajad ühinesid temaga marssil läbi Jerevani kesklinna ja skandeerisid "peaminister Nikolai". Megafoni kaudu oma toetajate poole pöördudes kutsus peaminister rahu, samal ajal kui politsei piiras valitsushooneid. "Olukord on pingeline, kuid peame nõustuma, et kokkupõrkeid ei tohi toimuda," ütles Pasinyan, kellega olid marsil kaasas ka naine ja tütar. Ta tõi välja, et olukorda riigis kontrollitakse ja armee nõudmised on "emotsionaalne reaktsioon" Hchatryani ametist tagandamisele.Hatchatrian oli varem naeruvääristanud Pašinjani avaldusi, et sõjad Aserbaidžaaniga Venemaa poolt tarnitud Iskanderi raketid ei suutnud sihtmärki tabada. Vahepeal on opositsioon kutsunud Pašinjani üles andma armee nõudmistele järele. "Kutsume üles Nikol Pašinjani mitte juhtima riiki kodusõja poole ja vältima verevalamist. Pašinjanil on viimane võimalus rahutusi vältida," seisis avalduses suurima opositsioonipartei, jõuka Armeenia avalduses. "Jõukas Armeenia" on koos teise opositsioonipartei "Valgustatud Armeenia" nõudnud parlamendi erakorralise istungjärgu kokkukutsumist. Ka endine president Robert Kocharyan on öelnud, et Pašinjan peaks tagasi astuma. "Sõja kaotanud ja meie maadest loobunud võim peab lahkuma," ütles aastatel 1998–2008 presidendina töötanud Cocharyan neljapäeval.

Tulkotajs.com | Pakalpojumu sniegšanas noteikumi

Pārliecinieties, ka ievērojat tulkojamo tekstu rakstiskos noteikumus un valodas. Viena no svarīgākajām lietām, kas lietotājiem būtu jāpatur prātā, izmantojot Tulkotajs.com tulkošanas sistēmu, ir tā, ka tulkošanā izmantotie vārdi un teksti tiek glabāti datu bāzē un dalīti ar citiem lietotājiem vietnes saturā. Šī iemesla dēļ mēs lūdzam jūs apzināties šo problēmu tulkošanas procesā. Ja nevēlaties, lai jūsu tulkojumi tiktu publicēti vietnes saturā, lūdzu, sazinieties ar → "Saziņai" pa e-pastu. Tiklīdz attiecīgie teksti tiks noņemti no vietnes satura.


Konfidencialitātes politika

Trešo pušu pakalpojumu sniedzēji, tostarp Google, izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu reklāmu rādīšanu, ņemot vērā lietotāja iepriekšējos jūsu vietnes vai citu vietņu apmeklējumus. Izmantojot reklāmu sīkfailu, uzņēmums Google un tā partneri var rādīt reklāmas jūsu lietotājiem, pamatojoties uz viņu veikto jūsu vietnes un/vai citu interneta vietņu apmeklējumu. Lietotāji var atteikties no personalizētās reklamēšanas, apmeklējot reklāmu iestatījumu lapu. (Varat arī piedāvāt lietotājiem atteikties no personalizētajā reklamēšanā izmantotajiem trešo pušu pakalpojumu sniedzēju sīkfailiem, apmeklējot vietni www.aboutads.info.)